Zážitky


Infocentrum Hluboká nad Vltavou

Veškeré informace ohledně Vašich výletů Vám rádi zodpoví, doporučí či zajistí v našem městském infocentru, které se nachází přímo v zeleném domě naproti Ubytování Masarykova37. 

https://www.hluboka.cz/informace/infocentrum


Zámek Hluboká a Lovecký zámek Ohrada

Zámek Hluboká patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. Většina návštěvníků přijede na prohlídku zámku a projde se zámeckými zahradami s přilehlým parkem, kde je možno vidět spoustu vzácných keřů a dřevin. Pokud nechcete nebo nemůžete šlapat do kopce k zámku, vůbec to nevadí. Vyveze vás tam turistický kolový vláček, který se kroutí ulicemi jako had a doveze vás z parkoviště pod městem k zámku a zpět. V blízkosti se nachází také Lovecký zámek Ohrada, který sousedí přímo se zoologickou zahradou je také velkým lákadlem pro děti i dospělé. Není to dlouho, co byl zřízen provoz lodi, která vás převeze přes Munický rybník a vystoupíte na břeh hned před bránou do zoo. 

Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou

V takzvaném Podskalí si můžete prohlédnout přístav a když popojdete pár metrů dál, dostanete se do sportovního areálu, který poskytuje širokou oblast sportovního vyžití. Podskalská louka slouží z velké části jako golfové hřiště a hned vedle vede cyklostezka po které dojedete po rovině do Č. Budějovic, opačný směr do Purkarce je určen zdatnějším cyklistům, ale zpáteční cesta lodí malebnou krajinou, stojí za to. U mostu je stanoviště lodí, které vám umožní plavbu do Purkarce. Právě tak se můžete přeplavit lodí z přístaviště po Vltavě dle jízdního řádu. 

Festival Hudební léto

Hodně oblíbenou kulturní záležitostí je festival Hudební léto, jehož představení se odehrávají v Alšově Jihočeské Galerii a na nádvoří hlubockého zámku. Hudebního léta se účastní jednotliví známí umělci, nebo známé hudební skupiny.