O nás

Umístění a historie domu

Ubytování Masarykova 37 se nachází přímo v centru malebného města Hluboká nad Vltavou na úpatí cesty, která vede k zámku. Dominantou města je kostel sv. Jana Nepomuckého a odtud je to asi 30 metrů k penzionu Masarykova 37.  V přízemí domu je bistro Na dobré cestě, které poskytuje hotelové snídaně pro ubytované, ale zároveň slouží pro širokou veřejnost. Kavárna je provozována profíky ve svém oboru a započala svůj provoz v květnu 2019.

Rekonstrukce domu byla dokončena před létem roku 2019 šikovnými řemeslníky z Hluboké nad Vltavou a blízkého okolí. Těmto mistrům ve svém oboru patří velký díky, právě tak jako stavebnímu dozoru, který řídil koordinaci prací. Snahou při rekonstrukci, bylo respektovat původní design a co nejcitlivěji vybrat a použít materiály, které by se co nejvíce hodily nejen vlastnostmi, ale také vzhledem. Rekonstrukce domu, byla náročná a pevně věříme, že se podařila, a že se zde budete dobře cítit i Vy.

Historie praví, že do roku 1882 se zde nacházela kovárna, která byla vystavena zároveň s hospodářským dvorem Podhradským, a na jejím místě byl postaven dům. V 60. letech 20. století bývala v přízemí domu cukrárna a v 1. patře byly byty. V době před rekonstrukcí domu zde bylo řeznictví pana Kozla a sortiment bufetového stylu.


Parkování 

Vážení hosté, vy, kteří budete ubytovaní v Penzionu Masarykova 37, čtěte prosím pozorně. 

Penzion Masarykova 37 se nachází v centru městečka v jednosměrné ulici a je třeba respektovat dopravní pravidla a naše pokyny, abyste pohodlně zaparkovali na vymezených místech k tomuto účelu určených.

Parkování je možné ve dvoře domu a to pouze pro 3 automobily ( vjezd z Masarykovy ulice do ulice Horní). Pro další vozy je vymezeno na dvoře domu 1 parkovací místo pro vyložení zavazadel. Poté je nutno zaparkovat na centrálním městském parkovišti (90 kč/den), které se nachází cca 100 m od ubytování. 

Pro rezervaci parkovacího stání pro Váš vůz nás kontaktujte emailem na masarykova37@email.cz či uveďte požadavek při rezervaci. 


CHECK-IN

Vchod do našeho penzionu je jak z boční strany domu (cestou na zámek - vchodové dveře pod vývěsní cedulí Ubytování Masarykova37), tak přímo ze dvora.

Recepce je umístěna v 1. patře domu. Čas příjezdu je od 16:00 do 18:00 hod.

Klíče od pokoje obdržíte v recepci ve sjednanou příjezdní dobu. 


Snídaně - Bistro Na dobré cestě

V přízemí domu se nachází bistro Na dobré cestě, které je propojeno s ubytováním. Každý den připravujeme pro ubytované hosty v době od 8:00 - 9:30 hod snídaně podávané formou švédských stolů. Od 10 hod bistro otevírá pro veřejnost. Kavárna je provozována profíky ve svém oboru a započala svůj provoz v květnu 2019. Ochotný personál bistra se o vaše kulinářské požadavky postará a jistě si vyberete z nabídky čerstvých výrobků. 

Pozvání do bistra se samozřejmě týká i všech kolemjdoucích, kteří chtějí ochutnat některý z druhů výborných káviček a k tomu si vyberou něco dobrého na zub z nabídkového lístku.